טיפול בחרדות

הפרעות חרדה (anxiety disorders)
רובנו חשים חרדים ומתוחים לנוכח איומים או סיטואציות מלחיצות. תחושות כאלה הן תגובות נורמאליות לחלוטין ללחץ. חרדה נחשבת לא נורמאלית כאשר היא מתרחשת בסיטואציות שרוב האנשים היו מסוגלים להתמודד איתן עם מעט קושי או כאשר היא מתהווה כשאין איום ממשי, בכל מקרה היא עלולה להשפיעה ולפגוע בתפקוד ובאיכות החיים.

טיפול הומאופתי בחרדות

ארבעה סוגים של סימפטומים אופייניים לחרדה:
סימפטומים פיזיולוגיים חלק מתגובת “הילחם או ברח”. (דפיקות לב מהירות, הזעה, שרירים מתוחים), סימפטומים קוגניטיביים (תחושה של התקף לב או מוות קרב), סימפטומים התנהגותיים (קיפאון וחוסר יכולת לזוז או תזוזתיות וחוסר שקט) וסימפטומים רגשיים (תחושת אימה ופחד)

להומיאופתיה הצלחה רבה בטיפול בתחום רחב זה, החל מאנשים הסובלים מהתקפי חרדה בודדים, דרך חרדה מתמשכת, אלו הסובלים מפוביות ואף בחולי OCD. נשים וגברים, צעירים ומבוגרים וזאת בפרט לאור האלטרנטיבה הבעייתית של התרופות.
אני קורא לו “הר געש” – לאותו רגש עמוק לא פתור השוכן בפנים. הר געש שמצריך השקעת אנרגיה יומית להתגבר עליו, לרסן, לנסות להשקיט אותו. רגש זה הוא בבסיס הפרעות החרדה. מניסיוני הרב בתחום זה, אני אומר – לא צריך לסבול !

הטיפול ההומאופתי – מחזק את כוחות הריפוי הטבעיים של האדם כך שירפאו את הרגש הפנימי ובעקבותיו את האדם כולו. טיפול שמביא טיפול שורשי וגם מספק עזרה ראשונה. התאמה מדויקת של הרמדי (התרופה ההומאופתית) ומעקב להבטחת התקדמות ההחלמה והריפוי. הטיפול בטכניקת EFT – מאפשר כניסה (אחראית ומפוקחת) לתת מודע, איתור אותו מקום ראשוני שנפגע ומתן ריפוי ומזור נקודתי כמו “כירורגיה רגשית”. פתירת פלונטר פנימי שמביא שינוי דרמטי ובריאות לאדם כולו.