טיפול בקנדידה

שוב חוזרת הקנדידה… אלא שעכשיו יש פתרון ומחקר.

מי היא פטריית הקנדידה?
קנדידה היא פטריית שמר שמתרבה בגוף כחלק ממחלות “החיים המודרניים”. שילוב של זיהום סביבתי והחלשות מערכת החיסון מאפשרים לה לשגשג באזורים שונים בגוף כדוגמת פלורת המעיים ורירית הנרתיק (וכן אוזניים, אף, דרכי השתן ובמקרים מסוימים פולשת לדם) ולייצר מגוון תסמינים.

טיפול הומאופתי בפרטיית קנדידה, טיפול הומאופתי בפטריה וגינלית

מעבר לפגיעה המשמעותית באיכות החיים ובתפקוד, נוכחות הפטרייה מפחיתה את האפקטיביות של טיפולים רבים (קונבנציונליים, משלימים ואחרים) בגדר “מכשול לריפוי” Obstacle to cure. פקטור חשוב מאוד בפרט לאור היות הפטרייה נפוצה מאוד בכלל האוכלוסייה, בכל הגילאים ובאחוז גבוה במיוחד בקרב אלו המאובחנים בספקטרום האוטיסטי, שם שיעור ההידבקות גבוה מאוד ובהתאמה הקושי הרב בטיפול.

מהם הביטויים של נזקי הפטרייה?

נוכחות הפטרייה והרעלים שהיא משחררת לגוף משפיעים על הבריאות הכללית ( מעוררת אלרגיה, מחמירה הפרעות קשב וריכוז, הפרעות שינה, חולשה ועייפות מתמשכת, זיהומים בנרתיק ושלפוחית השתן ואף קשיים בפוריות, בהורדת משקל ועוד ) מלווה בהרבה תלונות במערכת העיכול: כדוגמת גזים, תחושת נפיחות ומלאות בבטן, שלשולים וכו’.
ואף משפיעה על הרגלי החיים (מעודדת צריכה רבה של פחמימות על חשבון ירקות ופירות דבר שיכול לפגוע באספקת ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף, וכו’), הוכח קלינית – שלאחר טיפול שמעלים את הקנדידה הילד נוטה להיפתח למגוון רחב יותר של מזונות.
* לאחרונה פורסמה כתבה על ילדים אוטיסטים שנפגעו באופן בלתי הפיך לאחר שצרכו מזון המבוסס ברובו על פחמימות.

הייחודיות של הפיתוח ההומאופתי:

“הטיפול הייחודי נמצא בעל יעילות רבה מאוד בטיפול בפטרייה” (פרופ’ ברדיצ’בסקי כתבה בסיכום תוצאות המחקר) וזאת ללא דיאטות נוקשות וסגפניות שהן הטיפול המקובל היום (טיפול בעל יעילות חלקית וזמנית). ללא צורך בתוספי מזון יקרים עם תופעות לוואי ויעילות לא מספקת, ניתן במקביל לטיפולים קיימים (תרופתיים, משלימים, תזונה וכו’) ואף משפר אותם, ללא חומרים כימיים או תופעות לוואי וכאמור טיפול עדין המתאים לכל גיל וללא צורך בשינוי באורחות החיים.

על המחקר:

במסגרת המחקר שבוצע על 36 נבדקים (במגוון גילאים חלקם בספקטרום האוטיסטי), נשלחו דגימות צואה / רירית הנרתיק למעבדה מיקרוביולוגית בבית חולים אלישע. הדגימות שנמצאו חיוביים לנוכחות פטרעלייה, נשלחו למעבדה ההומאופתית של סופרפארם לשם הכנת רמדי (תרופה הומאופתית) מתאימה. מקץ שלושה חודשי נטילת ההכנה ההומאופתית הנבדקים חזרו ושלחו דגימות למעבדה לשם בדיקת רמת הפטרייה בגופם.
* לציין שהטיפול ניתן למאות מטופלים, מעבר לאילו המצוינים במחקר, מזה מספר שנים עם הצלחה מרובה. הצלחה המגובה ברישומי המעבדה.
פרופ’ ישראלה ברדיצ’בסקי, שמכהנת כפרופ’ למיקרוביולוגיה בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. אישרה את מהימנות המעבדות, ניתחה את התוצאות והציגה את מסקנות המחקר:

“הטיפול ההומאופתי המדובר כנגד פטריית הקנדידה הוא בעל יעילות גבוהה. ובפרט כאשר מדובר באוכלוסייה בספקטרום האוטיסטי שבהם הפטרייה נפוצה וקשה לטיפול.
ברצוני לציין שהנני מכירה באופן אישי מספר מקרים שטופלו בהצלחה רבה.”

הסרת הקנדידה היא “הסרת משקולת של ממש” שבעקבותיה ניתן לראות שיפור משמעותי בתחומים רבים: במערכת העיכול, בתופעות אלרגיה, בעייפות, ירידה בערנות, ברמת האנרגיה, בעיות קשב וריכוז ועוד.
* אני יכול לשתף אתכם בניסיוני האישי, שבעקבות הטיפול חל שינוי ניכר באיכות חיי.
מניסיוננו במרפאה – הטיפול בקנדידה בכל גיל, כולל בילדים אוטיסטים משפר באופן ניכר את התפקודים הפיזיים והקוגניטיביים ובהתאמה את איכות החיים. עצם זה שהרעב הבלתי פוסק לפחמימות נרגע ( הילד נפתח לתזונה יותר מגוונת ואיכותית) ואיתו נרגעים חוסר השקט, הפרעות הקשב וההיפראקטיביות, השינה משתפרת ואיתה היכולות הקוגנטיביות, נרשמת ירידה במשקל, פחות הזדקקות לתרופות ועוד ועוד.

אז מדובר בנס? לקחת את התכשיר וכל הבעיות ייעלמו?

האמת שכל נושא ההומאופתיה הוא סוג של נס בעיני. ילדים חולניים שהופכים להיות בריאים, ניתוחים שנחסכים, מחלות כרוניות כולל “חשוכות מרפא” שהופכות להיות נחלת העבר, אנשים שמשתחררים מכבלים של חרדות ודיכאון. ניסים כולם.
יחד עם זאת – חשוב להבין שהקנדידה כמו כל טפיל אופורטוניסטי (מנצל הזדמנויות) אחר, מנצל חולשה של המערכת כדי לחדור. חולשה שמסמנת לנו שמשהו במערכת לא עובד כשורה.

אין תחליף לטיפול 10,000 שיטפל באדם כמכלול, יסגור “פרצות בחומת המגן” החיסונית וגם בחוסן הנפשי, יחזיר חיוניות, אנרגיה ושמחת חיים.

* הערת הבהרה:
המוצר “קנדידה מיקס” הנמכר בסופרפארם הורכב לאור ניסיון קליני רב, שהמחקר הוא רק חלק קטן ממנו.
* בכל מקרה ובפרט במקרים מורכבים – מוזמנים להתייעץ איתנו.

בברכת בריאות שלמה
ד”ר בועז רון - רופא והומאופת M.D RCHom  מומחה לטיפול הומאופתי בתינוקות, ילדים ומשפחה. יועץ בענייני חיסונים, מרצה מבוקש.