Labor, Reagenzgläser und Ampullen

מחקרים בהומאופתיה

ההומאופתיה מאז ומעולם משכה אש, מאחר שתפיסותיה מתריסות ומערערות את הסדר שנקבע של הרפואה הקונבנציונלית. בניגוד לתרופות שמיועדות להעלים את תסמיני המחלה, ההומאופתיה מרפא את המחלות ע”י חיזוק כוחות הריפוי הטבעיים של האדם, ובכך גם מרפא את המחלה וגם מרפאת את האדם. מניסיוני – ניתן לשלב בבין השניים בהצלחה, לטובת המטופלים.

יותר ויותר מחקרים בהומאפתיה,

מאמרים ועדויות מהארץ והעולם תומכים ביעילות של הרפואה ההומאופתית.

היום יש מחקרים בהומאופתיה שנעשו לפי אמות מידה מדעיות מחמירות, חלקם באוניברסיטאות בעלות שם בארץ ובעולם. מחקרים שמפריחים את “אגדת הפלסבו” שחוזרים ומטיחים בהומאופתיה.
* פירוט מחקרים מסודר קיימים ב “אגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית”,

מחקר על חולדות שביצע צוות בראשות ד”ר פריד. פורסם לאחרונה בכתב עת מדעי Neuroscience

התוצאות החד משמעיות והפרסום בעיתון מהשורה הראשונה, שומטים את הקרקע מתחת לטיעון שאין מחקרים קליניים ראויים. מצורפת כותרת המאמר:

Neuroscience. 2013 Aug 22;253C:1-8. doi: 10.1016/j.neuroscience.2013.08.021. [Epub ahead of print]
Plant-derived nanoparticle treatment with cocc 30c ameliorates attention and motor abilities in sleep-deprived rats.
Zubedat S, Freed Y, Eshed Y, Cymerblit-Sabba A, Ritter A, Nachmani M, Harush R, Aga-Mizrachi S, Avital A.
Source
The Rappaport Faculty of Medicine, Behavioural Neuroscience Lab, Technion – Israel Institute of Technology, Haifa, Israel.

לינק למאמר: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23973403

סרט דוקומטרי שפורסם בטלוויזיה הגרמנית, המקבילה ל BBC:

במסגרת הסרט, הראו מחקר הומאופתי שנעשה בברן בשווייץ בילדים הסובלים adhd
( על פי קריטריונים נוירולוגיים ובחינות תקופתיות של שאלוני קונורוס). במסגרת המחקר – השתתפו 83 ילדים בגילאי 6-16 שאובחנו כ-adhd לפי dsmi-iv. המחקר, שנעשה בתנאים מדעיים מחמירים (אקראיות, סמיות כפולה, פלסבו והצלבה).
מסקנת המחקר מהווה ראייה מדעית ליעילות הטיפול ההומאופתי בילדים הסובלים מ -ADHD, במיוחד בתחום התפקודים ההתנהגותיים והקוגניטיביים.
https://www.youtube.com/watch?v=uwwdpnh7Uq4

שמות המוסדות המעורבים במחקר:
1. האגודה לרופאים הומאופתים בלוצרן שווייץ – sahp
2. המח לנוירולוגית ילדים – ביה”ח האוניברסיטאי “אינזל”, ברן שווייץ
3. חברי איגוד הרפואה המשלימה – הומאופתיה, ברן שווייץ
4. המח` למתימטיקה סטטיסתית ומדעי האקטואריה (חשבון), אוניברסיטת ברן, ברן שווייץ
5. המרכז לקידום התפתחות ושיקום נוירולוגי של הילדים, ביין, שווייץ

נקודת מפנה עבור ההומיאופתיה לחיסול מחלות סרטן

מאמר שהתפרסם בגיליון פברואר 2010 של International Journal of Oncology.

חוקרים במרכז הסרטן ע”ש אנדרסון (MDA) באוניברסיטה של טקסס, בהנהגת ד”ר משה פרנקל, אישרו את היכולת של תרופות הומאופתיות לגרום למות תאים מתוכנת בשורות תאי סרטן השד במעבדה. במסגרת המחקר – בחנו את השפעת ארבע תרופות הומיאופתיות Carcinosin, Phytolacca, Conium ו- Thuja. על רקמה של סרטן שד.

מסקנת החוקרים: “התרופות הפעילו השפעות רעילות כנגד שתי שורות תאי סרטן שד, מה שהוביל לעצירה או עיכוב במחזור החיים של התאים ולמותם המתוכנת של התאים”.
מעניינת במיוחד היתה השפעתן של שתיים מהתרופות Carcinosin ו- Phytolacca, שהיו דומות לפעילות של תרופה כימותרפית על אותם תאי הסרטן שבמחקר. התרופה נקראת פקליטקסל (Taxol), והיא נפוצה ביותר לטיפול בסרטן זה.

מחקר חלוץ – טיפול הומאופתי לבעיות קדם ווסתיות

EFFECTS OF HOMEOPATHIC TREATMENT IN WOMEN WITH PREMENSTRUAL SYNDROME: A PILOT STUDY
Michal Yakir (PhD), S Kreitler (Prof); A Brzezinski (Dr), G Vithoulkas, M Oberboum (Dr) Z. Bentwich (Prof)
(BHJ, July 2001, VOL. 90, No. 3. pp 148-153)

מחקר שבוצע במסגרת דוקטורט באוניברסיטה העברית, במרפאה הגינקולוגית בהדסה עין כרם, ירושלים, הראה שיפור בהקלת תסמינים של הסינדרום הקדם ויסתי.
הסינדרום הקדם ויסתי הינה בעיה שאין לה מענה מספק ברפואה המערבית, טיפול הומאופתי קלאסי נמצא יעיל בהקלה של הסינדרום הקדם ויסתי לעומת פלסבו. המחקר בוצע בקפדנות ונותן מענה מסוים לטענה שאין די מחקרים מדעיים המוכיחים את יעילות השיטה. אמנם המחקר בוצע על קבוצה קטנה, אך מחקר חוזר שנערך אחריו, מצביע על תוצאות דומות (בתהליכי פירסום).

לסיכום – אצטט מספר שיצא לאחרונה, ספר שנכתב ע”י מתנגדי הרפואה המשלימה ככלל וההומיאופתיה בפרט:
“בעשורים האחרונים ההומאופתיה נהפכה לאחת מצורת הרפואה האלטרנטיבית הפופולרית ביותר, בצרפת מספר המטופלים בשיטה זו עלה מ 16 אחוזים ל 36 אחוזים בשנים 1982-1992 , בבלגיה למעלה ממחצית מהאוכלוסיה מסתמכת בדרך קבע על תרופות הומאופתיות… בפנקסה של הפקולטה להומאופתיה בבריטניה רשומים למעלה מ 1,400 רופאים… המספר הרב ביותר של מטפלים נמצא בהודו, שיש בה 300,000הומאופתים מוסמכים, 182 קולג’ים ו 300 בתי חולים הומאופתים… המכירות השנתיות .” צמחו פי חמישה מ 300 מיליון דולר ב 1987 ל 1.5 מיליארד דולר בשנת 2000 “עם מטפלים רבים כל כך והצלחה מסחרית גדולה כזו, יהיה הגיוני להניח שההומאופתיהחייבת להיות יעילה, בסופו של דבר, מדוע שמיליוני אנשים, משכילים וחסרי השכלה, עשירים ועניים, במזרח ובמערב- יסמכו עליה? ”
על זה נאמר “המספרים מדברים בעד עצמם”… בפרט שמדובר על “מוצר צריכה” שמחייב הוצאה של כסף, זמן ואנרגיה מתוך בחירה חופשית. אלמלא היה בעל ערך גדול ומשמעותי עבור האנשים, היה ביקושו נמוג במהירות.
בישראל כמו בכל העולם מטופלים בהצלחה מגוון גדול של אנשים: מגיל רך עד לזקנה, נשים בהיריון, מניקות, אנשים מאמינים ואנשים ספקנים, סובלים ממחלות כרוניות או אקוטיות (חריפות, אלו שטופלו / מטופלים ברפואה מערבית ואלו שלא, אנשים עם מחלות וקשיים פיזיים ונפשיים.
במרפאות פרטיות, מרפאות קופות החולים ואף בבתי החולים מטפלים ביותר ויותר אנשים המחפשים מזור וריפוי שונה (או בנוסף) לזה שהרפואה המערבית מציעה להם. טיפול שלא מתמקד ב “כיבוי שרפות” של הסימפטומים, עם תופעות לוואי בצידם. אלא יפעל לרפא את המחלה בע”ה מהשורש. להחזיר לבריאות אמיתית. בריאות שלמה של הגוף והנפש.
הצלחה גורפת זו של הרפואה המשלימה ובעיקר של ההומאופתיה, היא התשובה המוחצת לשאלת הספק החוזרת ועולה.

בברכה
ד”ר בועז רון
רופא M.D והומאופת RCHom